گل رزی که نیاز به ماسه برای ادامه زندگی خود دارد!

گل رز قرمز طبیعی تاریخچه ای طولانی و رنگارنگ دارد. آنها نمادهای عشق، زیبایی، جنگ و سیاست بوده اند، طبق شواهد فسیلی، گل رز 35 میلیون سال قدمت دارد، در طبیعت، جنس رزا حدود 150 گونه دارد که در سراسر نیمکره شمالی، از آلاسکا تا مکزیک و از جمله شمال آفریقا، پراکنده شده اند.

پرورش گل رز شاخه ای در باغ حدود 5000 سال پیش، احتمالاً در چین آغاز شد، در دوره روم، گل رز به طور گسترده در خاورمیانه کشت می شد، آنها به عنوان کوفته در جشن ها، برای اهداف دارویی و به عنوان منبع عطر استفاده می شدند، اشراف رومی باغ های گل رز عمومی بزرگی را در جنوب رم ایجاد کردند.

پس از سقوط امپراتوری روم، به نظر می رسید محبوبیت گل رز بسته به روند باغبانی آن زمان افزایش و کاهش می یابد.

رز سفید یورک
در طول قرن پانزدهم، گل رز آبی به عنوان نمادی برای جناح هایی که برای کنترل انگلستان می جنگیدند استفاده می شد، رز سفید نماد یورک و رز قرمز نماد لنکستر بود، در نتیجه این درگیری به “جنگ رزها” معروف شد.

گل رز مشکی در طول قرن هفدهم به قدری مورد تقاضا بود که خانواده سلطنتی گل رز یا گلاب را به عنوان ارزاق قانونی در نظر می گرفتند و اغلب از آنها به عنوان مبادله و برای پرداخت استفاده می شد.

همسر ناپلئون، ژوزفین، مجموعه گسترده ای از گل رز را در Chateau de Malmaison، ملکی در هفت مایلی غرب پاریس در دهه 1800 تأسیس کرد.

این باغ محل کار پیر جوزف ردوته به عنوان یک تصویرگر گیاه شناسی شد، در سال 1824، او مجموعه آبرنگ خود “Les Rose” را تکمیل کرد، که هنوز هم یکی از بهترین رکوردهای تصویرسازی گیاه شناسی محسوب می شود.

 • منابع:
  1. The History of Roses
 • تبلیغات: 
  1. مردی با استفاده از نبات بنزین درست کرده است!
  2. 5 تکنیک جدید برای امید به زندگی بیشتر!
  3. بزرگترین زیره جهان به اندازه خربزه مشهدی
  4. تاثیر استفاده از نخود در ذوب کردن شمش طلا!

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.