درجه بندی چرم و موارد استفاده از آن

همانطور که قبلا ذکر شد،قسمت بالای چرم گران ترین و گران ترین چرم موجود است. همچنین برای مبلمان بهترین است زیرا ظاهر و بافت طبیعی را حفظ می کند. چرم با رنگ های آنیلین شفاف درمان می شود تا ظاهر اصلی را حفظ کند. بافت در ابتدا کمی زبر است اما به مرور زمان نرم می شود. با این حال، این نوع مبلمان چرمی نیاز به نگهداری زیادی دارد، زیرا مستعد نور خورشید است و مایعات را به راحتی جذب می کند.

کمربند زنانه چرم

چرم درجه یک برای مبلمان نیز مناسب است. این نوع چرم نسبت به چرم تمام دانه نرم تر است و با همان دوام عرضه می شود. مبلمان چرمی با دانه بالا در دو دسته مختلف وجود دارد: آنیلین و نیمه آنیلین. در حالی که تکیه‌گاه‌های چرم آنیلین ممکن است طبیعی به نظر برسند، اما همچنان مستعد لکه هستند. از طرف دیگر، مبلمان چرمی نیمه آنیلین نسبتاً کمتر مستعد ابتلا به آن هستند زیرا می توان آنها را با روکش محافظ پوشش داد. این نوع مبلمان چرمی نیز گران است. در Octane Seating، ما در درجه اول از چرم خام با دانه های بالا در تمام قسمت هایی از صندلی که شما لمس می کنید استفاده می کنیم. این به این معنی است که پشتی صندلی، بالشتک صندلی، تکیه گاه دست و زیرپایی – همه از دانه های بالایی استفاده می کنند. سپس از یک PU مصنوعی کامل (به زیر مراجعه کنید) در طرفین بیرونی و پشتی صندلی بیرونی استفاده می کنیم. مطابقت مصنوعی روی آن قسمت‌های صندلی انتخابی عالی است، زیرا این قسمت‌ها خراش، کثیفی و بریدگی خواهند داشت. پوشش مصنوعی در قسمت هایی مانند مبلمان به راحتی تمیز می شود و نگهداری می شود.

چرم تکه شده

اگرچه دانه‌های تقسیم شده از 100% چرم تشکیل شده است، اما فاقد بافت صاف و ظاهری شیک با تغییرات طبیعی در رنگ و سنگریزه است. ممکن است برخی افراد آن را بهترین چرم برای مبلمان تصور نکنند، زیرا نگهداری از آن نسبتاً دشوار است.

چرم پیوند خورده

چرم پیوندی و چرم ایرانی پرطرفدارترین چرم برای مبلمان است زیرا ظاهر و بافت چرم را با ارزان ترین قیمت ارائه می دهد. معمولاً فقط از حدود 17٪ چرم تشکیل شده است که از ضایعات مختلف با استفاده از یک ماده چسبنده به هم پیچیده شده است. برخلاف مبلمان چرمی تمام دانه، هرگز با افزایش سن صاف نمی شود.

چرم نوبوک

مردم تمایل دارند چرم نوبوک را با جیر اشتباه بگیرند زیرا هر دو سطحی مخمل مانند دارند. با این حال، بر خلاف جیر (که از چرم خرد شده به دست می آید)، نوبوک از چرم تمام دانه تولید می شود. این نوع چرم به آرامی برس یا ساییده می شود تا چرت مخملی مانندی ایجاد کند. این چرم به دلیل لمس نرم، مخملی مانند و ظاهر طبیعی، بهترین چرم برای مبلمان محسوب می شود. اگرچه در مقایسه با جیر دوام بیشتری دارد، اما مبلمان چرم نوباک به نگهداری بالایی نیاز دارد، به خصوص خز مخملی. اگر حیوانات خانگی دارید، باید از خرید مبلمان چرم نوبوک خودداری کنید.

چرم نوبوک

چرم مصنوعی

چرم مصنوعی و چرم مشهد یک انتخاب عالی برای اثاثه یا لوازم داخلی مبلمان است، به خصوص اگر اهل حیوانات هستید. اگرچه با مبلمان چرمی گران قیمت مناسب نیست، مبلمان چرم مصنوعی بادوام هستند و می توانند بیشتر دوام بیاورند. همچنین مقرون به صرفه است، کمتر مستعد ترک و پوسته شدن است، می تواند خراش را تحمل کند، در برابر نور خورشید حساس نیست و مقاوم در برابر لکه است. بنابراین، می تواند یک جایگزین اقتصادی و کم نگهداری برای چرم طبیعی باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.